Grupa Srba sa KiM krenula put Kraljeva da podrže politiku predsednika Vučića /VIDEO/
Grupa Srba sa severa KiM, iz Kosovskog Pomoravlja i Gračanice krenula je put Kraljeva kako bi podržali politiku predsednika Srbije Aleksandra Vučića, koji će danas otvoriti deonicu auto-puta od Adrana kod Kraljeva do Preljine kod Čačka, na Moravskom koridoru Oni nose zastave Srbije i navode da žele da podrže predsednika Vučića, jer on snažno podržava Srbe sa KiM. Nakon Kraljeva, oni nastavljaju put Beograda gde će se pridružiti sunarodnicima sa KiM i iz ostalih delova Srbije, da bi, kako navode, na skupu na platou ispred Doma Narodne skupštine koji će biti održan sutra dali punu podršku politici jedinstvene, jake i nezavisne Srbije. Građani koji su krenuli iz Gračanice okupili su se jutros ispred manastira Gračanica, odakle su krenuli put Kraljeva. Miloš Ilić, koji je krenuo iz Gračanice, kaže da žele da pruže podršku predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i politici koju vodi. “On je taj koji nas ujedinjuje, čini da budemo jedna srpska porodica koja ima budućnost, a budućnost za nas na Kosovu i Metohiji je od presudnog značaja za naš opstanak. Zato smo danas krenuli da podržimo politiku razvoja zemlje, jer kad je Srbija jaka ima više projekata i finansijske podrške i za nas Srbe sa Kosova i Metohije”, rekao je Ilić. Put Kraljeva i Beograda krenulo je oko 200 Srba iz Leposavića, Zvečana, Severne Mitrovice i Zubinog Potoka, više od 150 Srba iz Kosovskog Pomoravlja i iz Gračanice i okolnih mesta centralnog KiM, navodi TV Most. “Krenuli smo da podržimo politiku razvoja zemlje”, rekao je Stefan Stanković iz Kosovske Mitrovice. Skup “Srbija jedna porodica” biće održan sutra na platou ispred Doma Narodne skupštine, a na njemu će, kako je najavljeno, biti predstavljeni planovi i program za budućnost Srbije. Građani će na skupu imati priliku da navedu šta su za njih prioriteti u razvoju zemlje u budućnosti, ali i da ukažu na probleme sa kojima se suočavaju. Na skupu će biti razvijena i najveća zastava Srbije, a posetioce očekuje bogat edukativni i muzički program za sve generacije. Na skup je pozvao predsednik Srbije Aleksandar Vučić, kao i drugi zvaničnici. Predsednik je najavio da će građani koji u subotu dođu na plato ispred Skupštine dobiti papir na kojem će moći da od 15 tema zaokruže po pet najvažnijih koje bi želeli da država uradi. Na listiću koji će građani dobiti ostavljen je i prostor da svako napiše ono što ga muči i da iznese svoje primedbe.
