Vučić: Moramo narodu da ponudimo jedinstvo,a ne podele,želim ujedinjenu Srbiju /VIDEO/
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da se narodu mora ponuditi jedinstvo a ne podele. “Mi moramo našem narodu da ponudimo jedinstvo, a ne podele. Oni su pokušali da podele naše porodice, pokušali su da podele naše društvo, da podele našu državu, pokušali su da odvoje deke i bake od naših roditelja, roditelje od dece”, rekao je Vučić obraćajući se okupljenima na skupu “Srbija jedna porodica” koji je danas održan u Beogradu. On je uputio poziv svima da se slobodno razlikuju, da imaju drugačije mišljenje, ali da razgovaraju jedni sa drugima. “Ništa lepše, ništa važnije, ništa preče ne postoji. Deda pozove svoje dete, svoje unuče, baka takođe i razgovaraju sa njima. I kad se razlikuju, videće gde su bolji rezultati, videće gde im je bolja budućnost i takve odluke donositi”, rekao je Vučić. Obraćajući se građanima koji ga podržavaju, istakao je da se mora promeniti odnos prema političkim protivnicima. “Znam da mnogi neće biti saglasni. Ne moram da vam govorim šta mislim o Dinku Gruhonjiću u političkom smislu, ali ne može da se dogodi da mi ne budemo prvi u osudi napada na automobil njegovog sina. Mi moramo da osudimo svako nasilje”, istakao je Vučić. On je podsetio da je tokom prethodne dve godine uništeno oko 120 traktora domaćina, da su ljudi napadani, da su spaljivane prostorije SNS u Novom Sadu i Valjevu. “Nema šta nisu lagali. Od ‘Sarajevo safarija’ do zvučnog topa, i kad znaju da nije bilo zvučnog topa”, rekao je Vučić. On je građanima koji ga podržavaju poručio da moraju biti protiv nasilja. “Mi moramo da budemo protiv nasilja i ne smemo da im vraćamo. Ne sme da bude osvete i revanšizma za prethodnih godinu i po dana”, ukazao je Vučić. Istakao je da želi slobodnu i ujedinjenu Srbiju. “I to mora da bude naš cilj. Hoću da svi budemo zajedno pod istim krovom. Hoću da možemo da razgovaramo jedni sa drugima, da možemo da popijemo i rakiju i kafu zajedno. Da možemo da pokažemo da se razlikujemo od njih. Da možemo da pokažemo da nismo isti, da ne pripadamo čoporu koji tuče ljude dok leže na ulici”, rekao je Vučić. Istakao je da je uvek prezirao one koji tuku nekoga ko leži na ulici ili spaljuju nebranjene prostorije. “Mi to ne smemo da uradimo. Zato, kada napadne neko našeg političkog protivnika, mi moramo prvi da to osudimo. Da pokažemo koliko smo drugačiji, da pokažemo da želimo normalnu i pristojnu Srbiju”, rekao je Vučić.
