Vučić: Pred nama uskoro odlučujući izbori za budućnost Srbije
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da se izbori raspisuju kada je to dobro za državu i dodao da su oni na dohvat ruke, a da je svejedno da li će biti za dva ili pet meseci. Vučić je, tokom posete porodici Bulatović u Batrovcima, odgovarajući na pitanje novinara da prokomentariše navode da ne sme da raspiše vanredne parlamentarne izbore sada jer nema podršku u narodu, istakao da država nije igračka. “Raspisujete izbore kada je to dobro za državu, a izbori su na dohvat ruke. Da li će biti za dva meseca ili za pet meseci, na kraju krajeva, potpuno je svejedno. Izbori su tu, narod će se izjasniti, verujem da će biti prava odluka, pošto ljudi uvek donesu dobru odluku”, rekao je Vučić. Istakao je da na izborima ljudi biraju svoju budućnost i da ljudi znaju da uvek od državnog rukovodstva zavisi ne malo toga. Vučić je dodao da će lista SNS u svim mestima gde su nedavno održani lokalni izbori dobiti značajno veći broj glasova na republičkoj listi, u odnosu na lokalnu. “Sa svim tim problemima, sa svim tim teretom, pobedili smo ih sa 19 odsto razlike u teškim opštinama za nas”, rekao je Vučić. Osvrćući se na transparente “Srbija pobeđuje” koji su se pojavili u Šidu uoči njegovog dolaska, Vučić je rekao da su u tom kraju ljudi domaćini i da su ga lepo dočekali. “Za neke pobeđuju studenti, za nas pobeđuju svi građani, Srbija. Početak izborne kampanje, kako to ide, kao i u svim demokratskim normalnim zemljama. Za mene je važno da postoji poštovanje, jedni u nekom trenutku, drugi u nekom drugom trenutku, da svako izađe sa svojim idejama. Još ne čuh njihove osim da ne bude moje glave, ali i to je okej. Dobro je da te ideje suprotstave idejama napretka i idejama izgradnje škola, bolnica, puteva”, naveo je Vučić. Istakao je da veruje da će SNS programom, planovima i energijom uspeti da pobedi, a ne sloganima i parolama.
Vučić je, obraćajući se velikom broju okupljenih građana, istakao da su to izbori na kojima se donosi odluka hoćemo li u budućnost ili u prošlost. “Hoćemo li da vratimo vlast u ruke onima koji su zemlju uništili, 12 godina su je razarali, onima koji su po komadu ili na kilo mesa prodavali Srbina Haškom tribunalu, onima koji su razorili našu privredu i otpustili 550.000 ljudi, zatvorili sve naše fabrike,narod postajao siromašniji, a oni sve bogatiji. Hoćemo li da im damo to pravo da nam opet učine i još pri tome da se obračunavaju sa svima onima koji su od njih bili bolji i uspešniji”, rekao je Vučić. Istakao je da se na izborima donosi odluka da li će se vlast vratiti u ruke onih koji nisu u Srbiji izgradili nijednu bolnicu, auto-put, prugu niti tehnološki park ili će Srbija ići u budućnost. “Daću sve od sebe da pomognem svojim saradnicima, da pomognem svima vama da Srbija nastavi put u budućnost, da nastavi da se razvija”, naveo je Vučić. Istakao je da smo godinu i po dana trpeli teror, maltretiranje, šikaniranje, napade na građane, napade na sve one koji drugačije misle od onih koji su umislili da su Bogom dani, da nam drže prilike makar i u onome o čemu ne znaju ništa. Vučić je dodao da je tako bilo moguće čuti mišljenja da deca od 18 ili 19 godina bolje znaju od onih koji su tri puta školovaniji i stariji i da bi sve bolje učinili od njih. “Lepo to govori o energiji, o entuzijazmu, o ambiciji. Nije sasvim realno. Ali mi moramo da brinemo o toj deci. Moramo pre svega da im pružimo dobro obrazovanje, dobro školovanje. Moramo da im pomognemo da nauče sve stvari, a onda će umeti i bolje da cene svoje roditelje, svoje bake i deke koji su ovu zemlju izgradili. Pa kad tek vidiš kako su radili oni koji su zemlju izgradili, nauči od njih, pa onda kaži da možeš bolje i da možeš više”, rekao je Vučić. Predsednik je naveo i da Međunarodni monetarni fond za Srbiju u narednoj godini predviđa najvišu stopu rasta u celoj Evropi. “Neko je morao vredno da radi i neko je morao vredno da gradi da bismo došli u tu poziciju i to imamo zahvaljujući vama, poštovani građani”, poručio je Vučić. Dodao je da očekuje ubedljivu izbornu pobedu u opštini Šid. “Nije dovoljna pobeda od 45, 50 i 55 odsto, samo 60 plus dolazi u obzir”, istakao je Vučić. Građanima je zahvalio na podršci i ljubavi prema Srbiji u teškim danima kroz koje smo prolazili. “Vama, kojima je uvek država bila najvažnija, beskrajno hvala. Hvala vam što volite Šid, hvala vam što volite Srem, hvala vam što volite Srbiju. Ja vas beskrajno volim. I da ih pobedimo ubedljivije nego ikada, da im pokažemo koliko volimo Srbiju i koliko brzo hoćemo u budućnost”, rekao je Vučić.
