U Obrenovcu počeo Međunarodni boks turnir Beogradski pobednik
Međunarodni boks turnir “Beogradski pobednik” svečano je otvoren u Obrenovcu, a na njemu će učestvovati 183 takmičara iz 24 države. Kako je saopštio Bokserski savez Srbije, publiku prvog dana 63. izdanja “Beogradskog pobendika” očekuju 52 borbe u dva ringa.
“Sportsko-kulturni centar u Obrenovcu ugostio je elitu svetskog boksa, među kojima su osvajači evropskih, svetskih i olimpijskih medalja, kao i najveći talenti ovog sporta. U muškoj konkurenciji nastupa 114 boksera, dok će se za odličja u ženskoj konkurenciji boriti 69 bokserki”, naveo je BSS.
Srbija na turniru nastupa sa 25 reprezentativaca, 12 boksera i 13 bokserki. Od srpskih reprezentativaca prvi će u ring ući Omer Ametović (do 55 kg), osvajač trofeja jubilarnog 60. “Beogradskog pobednika”, koji će odmeriti snage sa Ukrajincem Maksimom Zimenkom. U istoj kategoriji nastupiće i seniorski reprezentativac Nikola Maksimović protiv turskog boksera Semiha Gumusa.
“Publika u Obrenovcu narednih dana imaće priliku da uživa u vrhunskom boksu, žestokim duelima i nastupima reprezentativaca iz Jermenije, Azerbejdžana, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Kanade, Kube, Češke, Španije, Grčke, Mađarske, Italije, Kazahstana, Južne Koreje, Saudijske Arabije, Moldavije, Severne Makedonije, Crne Gore, Filipina, Slovenije, Rumunije, Srbije, Turske, Ukrajine i Velsa”, navodi se u saopštenju BSS.
Za Srbiju će u muškoj konkurenciji nastupati Ljubiša Staletović, Artur Ngapetjan, Omer Ametović, Nikola Maksimović, Jovan Žikić, Dmitrij Gorbenko, Filip Džida, Vahid Abasov, Almir Memić, Jovan Nikolić, Rastko Simić i Dimitrije Andrejević.
U ženskoj konkurenciji boriće se Sanja Mitić, Nikolina Džida, Nina Radovanović, Jelena Zekić, Natalija Šadrina, Anastasija Lukajić, Anastasija Bošković, Nikolina Gajić, Lea Blagojević, Milena Matović, Tijana Milošević, Sara Mirković i Natalija Simić.
Finalne borbe održače se u nedelju, 17. maja od 18 časova. Tokom svih takmičarskih ulaz je besplatan.
