Vesti

Vučić: Na predstojećem skupu ispred Skupštine roboti će igrati uz harmoniku

Pre 12 hours | Vesti
22.06.2026 | 19:59
Izvor: tanjug

Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je da se pripema, kako je rekao, za četvrtak, petak, subotu i nedelju, kada će biti veliki i važni dani za našu zemlju i najavio da će građani na skupu ispred Skupštine Srbije moći da vide robote koji će igrati uz harmoniku, ali i najdužu zastavu Srbije dugu više od 500 metara. Vučić je rekao za Informer da će na skupu koji će biti održan 27. juna biti razvijena zastava duga više od 500 metara i 10 metara širine koja je teška skoro tonu. Istakao je da predstoje veoma važni i odlučujući izbori za bućnost naše zemlje i pozvao građane da dođu i daju podršku. “I mnogo toga ćemo imati da uradimo za građane i želim da im kažem šta je to sve i verujem da će oni biti zadovoljni našom borbom, našim angažmanom”, rekao je Vučić. Na pitanje da li će već u četvrtak ili petak biti otvoren autoput do Kraljeva i hoće li stvarno biti humanoidni roboti koji će igrati Moravac ispred Skupštine, Vučić je rekao da to ne može još sa stoprocentnom sigurnošću da potvrdi oko robota, ali da veruje da hoće. “Ako bude sve u redu sa tim sad procedurama i čudima, verujem da će biti u redu. Biće zabavno za ljude, biće ogromna vrućina, sad najavljuju 36 stepeni. Prosto mi je, teško je da poverujem da kad god ili organizujemo ili bude najjača moguća kiša ili bude najjača moguća vrućina, ali valjda to tako ide. Nikada ne može ništa da dođe lako i lagano kao nekima drugima. Ali u svakom slučaju, biće zanimljivo, trajaće kratko i biće zanimljivo, pokazaćemo ljudima mnoge dobre stvari i moći će da vide, ja se nadam, i te robote. Imaćemo jednog mladića koji će da svira harmoniku, koji je fantastično talentovan, jedan od najtalentovanijih u našoj zemlji. I onda će ti roboti da igraju po taktovima te harmonike”, rekao je Vučić. Predsednik je rekao da će građani, ipak, moći da vide ono što je mnogo značajnije kakvi će roboti da budu proizvedeni u Srbiji za samo nekoliko nedelja od tog dana. “I to je ono čime mi treba da se hvalimo. Dakle, da nam zemlja ide napred, da mi proizvodimo nešto, da mi radimo, da ne samo reindustrijalizujemo zemlju već da idemo u robotiku, da idemo u dalju primenu veštačke inteligencije i da hvatamo korak sa najrazvijenijim zemljama sveta. To je ono što je važno”, istakao je Vučić. Na pitanje da li će biti razvijena najduža zastava Srbije u našoj istoriji, Vučić je rekao da to ne može sa sigurnošću da kaže, ali da će svakako ta zastava biti značajno veća od one koja je bila na prošlom skupu. “A videli ste kako je veličanstvena i zaista prelepa bila za prethodni skup. Boga mi, svaka čast”, istakao je Vučić. Na pitanje koliko ljudi očekuje na skupu, Vučić je rekao da će on iste stvari da govori bez obzira da li će da bude 500 ljudi ili na hiljade ljudi. “Tako da ja se spremam da saopštim stvari za sve građane Srbije i da se borim za njih. Pozivam ih da dođu, mislim da smo, ako ništa, zaslužili poštovanje zbog načina borbe, zbog toga što smo pokazivali strpljenje, trpeljivost, zbog toga što smo ćutali na sve njihove uvrede, laži, na svo to nasilje, i ne samo u Novom Sadu i Valjevu, na svakom mestu, širom Srbije, i što nismo uzvraćali na isti način. Tamo gde bi se to dogodilo, mi bismo to osudili i reagovali potpuno drugačije od njih, zbog toga što smo uz pomoć naroda uspeli da sačuvamo normalnu i pristojnu Srbiju”, poručio je Vučić. Istakao je da predstoje veoma važni izbori koji će biti odsudni i odlučujući za budućnost Srbije. “Ako ljudi žele da pruže podršku, dobrodošli su. Ko ne može, ko ne želi, opet ništa, hvala. To je to”, rekao je Vučić. On je rekao da je Srbija u jednom trenutku bila prva po stopi rasta, ali da smo sada četvrti po stopi rasta u Evropi, kada su stigli svi podaci za sve zemlje iz Eurostata. “U prvom kvartalu blizu smo trećeg mesta, 0,1 je razlike, ispred nas su samo Danska, Malta i Poljska, to su tri zemlje koje su Danska, Malta i Poljska, to su tri zemlje koje su nešto ispred nas, i verujem da do kraja godine možemo da budemo u prva tri, a da sledeće godine budemo svakako prvi u Evropi. To su te neverovatno velike stvari i rezultati za našu zemlju. To pokazuje da su građani – dobro je da su imali poverenja u svoje rukovodstvo, ali mi moramo da radimo mnogo više”, rekao je Vučić. On je istovremeno pozvao i ministra prosvete da primi rukovodstvo sindikata prosvete, a ne da ljudi, kako je rekao, devet meseci ne dobiju prijem. “Pozivam sve ljude da rade mnogo više”, poručio je Vučić.