Vučić: Mi smo jedna porodica /VIDEO/
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će građani na skupu u subotu na platou ispred Doma Narodne Skupštine moći da čuju nešto o novim merama, a da će u ponedeljak biti predstavljen javnosti kompletan paket mera, koji će pre svega pomoći siromašnijim građanima.
“Imaćemo narednih dana novi paket mera, dakle predlaganje programa. Čućete nešto i u subotu po tom pitanju, ali u ponedeljak će biti, sad to mogu vama zvanično da kažem, kada ćemo da saopštimo kompletan paket javnosti Srbije. Nisam hteo da miting… skup je pre svega politika i pravac kretanja kuda Srbija ide, a u ponedeljak ćemo najkonkretnije o merama”, rekao je Vučić u Inđiji, gde se sastao sa građanima koji pešače ka Beogradu kako bi prisustvovali skupu ”Srbija jedna porodica” 27. juna.
On je izrazio uverenje da će ljudi biti zadovoljni.
“I ovog puta smo gledali da napravimo, da tako ciljamo da sve što u paketu donosimo kao dobre mere, da one budu ciljane, da pomognu pre svega onim siromašnijima i onim koji pripadaju nižem srednjem sloju, više njima, a nešto manje onima koji su bogatiji. U svakom slučaju, verujem da će ljudi na kraju krajeva biti zadovoljni”, dodao je Vučić.
On je istakao da će penzije i dalje rasti, ali da ne mogu da porastu opet po 11 i 10 odsto, ali da će rasti.
“Ponovo će da rastu dosta i verujem da će plate da rastu, možda čak i nešto više nego prošli put, tako da uskoro ćemo i to znati”, rekao je predsednik Vučić.
Vučić je pitao građane koji su krenuli jutros iz Petrovaradina da li su jeli i gde su pravili pauze i dobio odgovor da su odmarali prvo u Sremskim Karlovcima, pa u Banstolu i onda stigli u Inđiju.
Oni su rekli da planiraju sutra da krenu oko 12 ili 13 sati dalje kako bi stigli do kraja dana pešice do Stare Pazove i tu noćili.
Vučić je pitao da li su i devojke koje su bile na čelu kolone izdržale i savetovao im da se odmore pre nego što krenu, kao i da je bolje da idu rano ujutru kako bi izbegli veliku vrućinu.
Građani koji pešače na skup u Beogradu zahvalili su građanima Inđije što su ih, kako su rekli, lepo ugostili.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić susreo se nadomak Inđije sa građanima koji pešače iz Novog Sada i drugih gradova ka Beogradu kako bi prisustvovali velikom skupu “Srbija jedna porodica”, koji će biti održan u subotu na platou ispred Doma Narodne skupštine.
Okupljeni građani su predsednika Vučića dočekali skandiranjem “Aco, Srbine” i sa srpskim zastavama.
Oni će sutra nastaviti pešačenje ka Beogradu kako bi stigli na skup u subotu.
Na skupu “Srbija jedna porodica”, kako je najavljeno, biće predstavljeni planovi i program za budućnost Srbije.
Građani će imati priliku da navedu šta su za njih prioriteti u razvoju zemlje u budućnosti, ali i da ukažu na probleme sa kojima se suočavaju.
Na skupu će biti razvijena i najveća zastava Srbije, a posetioce očekuje bogat edukativni i muzički program za sve generacije.
Na skup je pozvao predsednik Srbije Aleksandar Vučić, kao i predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić, predsednik Vlade prof. dr Đuro Macut i predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević.
