Vučić: Neću tužiti nikoga, niti imam potrebe za tim, važno je da ljudi saznaju istinu
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da neće tužiti N1 i Novu S zbog toga što su govorili da je “pucao u leđa svom narodu” navodnim korišćenjem zvučnog topa na protestu 15. marta i dodao da nema ni potrebu da ih tuži, da jedno želi da narod i građani znaju da šta je istina, a šta ne. “Ne, nisam ih tužio. Da budem iskren, nisam ni znao koliko su odvratnu kampanju laži i neistina vodili dok to nisam ovih dana video. Nisam znao, srećom, pitanje je kako bih to sve mogao da izdržim. I sada kada sam video, nemam nikakvu želju, nikakvu potrebu ni da ih tužim, ni da tražim zadovoljenje pravde pred sudom, niti bilo šta”, kazao je Vučić odgovarajući na pitanje novinara nakon obilaska novoizgrađenog Jedinstvenog dispečerskog centra upravljanja saobraćajem vozova. Na pitanje da li će na osnovu svega što je otkriveno u vezi slučaja zvučnog topa i onoga što su rekli novinari N1 i Nova S da je pucao svom narodu u leđa, da ih tuži i zašto ne, ako je takva njegova odluka, rekao da je jedino što mu je potrebno da građani saznaju šta je istina i da se tako nešto više ne ponovi. “Jedino što tražim jeste od svog naroda, od naših ljudi, da znaju šta je istina i da se to nekom drugom ne ponovi u budućnosti. To što su meni radili biće najstrašnija istorija beščašća, laži, kleveta, ubijanja, ne bukvalnog, već metaforičnog ubijanja, ono što se naziva ‘character assassination’, što je neretko gore od stvarnog ubijanja”, rekao je predsednik. Kako je dodao, bez obzira na to, ne želi nikoga da tuži. “Mi smo demokratska zemlja i moj je posao da trpim sve to. Žao mi je što nisam mogao da zaštitim porodicu. Trudio sam se da zaštitim koliko sam mogao sve druge ljude i to ću nastaviti da radim”, naveo je Vučić.
