Terzićeva osma u finalu EP Tanjug,Beta

Objavljeno: 04.03.2017. 20:35 Izmenjeno: 05.03.2017. 10:22

Srpska atletičarka Amela Terzić nije uspela da osvoji medalju na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Beogradu, pošto je večeras u finalnoj trci na 1.500 metara zauzela osmo mesto sa vremenom 4:25,15.

Zlatnu medalju osvojila je Britanka Lora Mjuir rezultatom 4:02,39 kojim je oborila rekord Evropskih šampionata star 32 godine.

Amela Terzić uz državni rekord u finalu trke na 1.500 metara na dvoranskom EP u Beogradu

Srpska atletičarka Amela Terzić plasirala se  u finale trke na 1.500 metara na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Beograd

Ona je bila druga u prvoj kvalifikacionoj grupi rezultatom četiri minuta i 10,35 sekundi, čime je postavila nacionalni rekord i izborila direktan plasman u finale.

Terzićeva je bila 0,07 sekundi sporija od Britanke Laure Mur, a 0,2 sekunde brža od trećeplasirane Konstance Klosterhalfen iz Nemačke.

Finale će se održati sutra od 19.45.

Salaški bez finala na 400 metara

Srpska atletičarka Tamara Salaški nije uspela da se plasira u finale dvoranskog prvenstva Evrope, pošto je večeras osvojila četvrto mesto u polufinalnoj trci sa vremenom 53,50 sekundi.

Za mesto u finalu nedostajalo joj je devet stotinki koliko je brža bila Poljakinja Justine Svjeti.

Finale je na programu sutra od 19.58 sati.