Remi u 153. večitom derbiju na stadionu Rajko Mitić Tanjug

Objavljeno: 04.03.2017. 20:25 Izmenjeno: 05.03.2017. 10:28

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana remizirali su 1:1 (1:0) u 153. večitom derbiju odigranom na stadionu Rajko Mitić.

Strelci: Gelor Kanga u 34. za Crvenu zvezdu, a Uroš Ðurđević za Partizan u 87. minutu.

Žuti kartoni: Plavšić, Luković (Crvena zvezda), Everton, Ðurđević (Partizan).

Crvena zvezda: Manojlović, Petković, Frimpong, Luković, Anđelković, Donald, Le Talek – Plavšić, Kanga (Milijaš 80), Ruiz (Milić od 75), Boaći (Sikimić od 83).

Partizan: Kljajić, Vulićević, Ostojić, Milenković, Miletić, Everton, Jevtović (Janković od 64), Kosović (Tavamba od 85), Leonardo, A. Stevanović (Mihajlović od 74), Ðurđević.

Ista meta, isto odstojanje, zaključak je posle drugog derbija ove sezone. Partizan je ostao u životu i poteri za najvećim rivalom zahvaljući golu nekadašnjeg Zvezdinog đaka Ðurđevića, pa i dalje zaostaje šest bodova za aktuelnim šampionom.

Ðurđević, do tada neprimetan na terenu, uspeo je da utekne čuvaru Lukoviću i donese Partizanu remi, drugi u finišu na istom stadionu u prethodna dva susreta.

Prethodno su u centru pažnje bile sudije, o kojima se mnogo pričalo pre derbija, priznavši neregularan gol Crvene zvezde jer je Džon Ruiz bio van terena kada je uputio loptu za Ričmonda Boaćija, a ovaj asistirao Kangi za pogodak.

Nerešen ishod možda je i najrealniji, nije viđeno previše šansi na obe strane, uglavnom sve iz prekida, gde je Partizan bio opasniji, ali ne i spretniji u kaznenom prostoru odlučnog golmana Filipa Manojlovića.

Partizan je bolje ušao u derbi, svestan da mu samo pobeda igra u trci za titulu i odmah je preuzeo inicijativu, napadajući najviše po levoj strani preko agilnog i raspoloženog Leonarda.

Upravo je Brazilac dobro šutirao u sedmom minutu iz teške pozicije, ali je golman Filip Manojlović bio siguran.

Igralo se otvoreno i agresivno na početku, sa dosta prostora u sredini terena, a Zvezda je prvi put ozbiljno pripretila u 18. minutu preko Džona Ruiza, ali je lopta prohujala tik pored stative.

Borba otvorenog garda pružila je priliku Ruizu da demontrira brzinske sposobnosti, što je i uradio u jednoj situaciji kada je pobegao Vuliceviću, lopta je prešla liniju, Kanga je bio siguran iz peterca, ali sudija Majo Vujović i, pre svega njegovi pomoćnici, nisu to primetili.

Partizan je, kao i prvi, slično ušao u drugi deo meča, pretio iz prekida, ali su udarci glavom Ostojića, Ðurđevića i Leonarda bili neprecizni.

Zvezdina odbrana delovala je čvrsto i samouvereno u trenucima kada je Partizan jurio izjednačenje, debitant Frimpong bio je jedan od najboljih na terenu, Luković je dobio praktično sve duele sa usamljenim Ðurđevićem, sve do tri minuta pre kraja kada mu je kapiten mlade reprezentacije umakao i glavom savladao Manojlovića.

Titula je daleko od rešene, ona će biti najverovatnije odlučena kada se večiti rivali budu sastali na istom mestu u plej-ofu, nakon što se podele bodovi.