Srbija ispustila pobedu protiv Ukrajine, sledi baraž LN Tanjug

Objavljeno: 17.11.2019. 17:07 Izmenjeno: 18.11.2019. 17:10

U poslednjoj utakmici B grupe kvalifikacija za EURO 2020. godine, fudbalska reprezentacija Srbije igrala je nerešeno protiv Ukrajine 2:2. Srbiji sledi baraž Lige nacija, u martu naredne godine, prvo protiv Norveške u gostima.

U poslednjoj utakmici B grupe kvalifikacija za EURO 2020. godine, fudbalska reprezentacija Srbije igrala je nerešeno protiv Ukrajine 2:2.

Malo je nedostajalo da izabranici Ljubiše Tumbakovića nanesu prvi poraz Ukrajincima, ali, ipak, nisu uspeli.

Srbija je pred nekoliko hiljada navijača na stadionu „Rajko Mitić“ došla u vođstvo golom Dušana Tadića u 9. minutu iz penala, izjednačio je Roman Jaremčuk u 32, novu prednost doneo je Aleksandar Mitrović u 56. minutu, svojim 34. pogotkom u reprezentaciji, da bi u 90+3. minutu, bukvalno u poslednjem napadu, izjednačio „rezervista“ Ertem Besedin.

Istovremeno, Portugalija je pobedila u Luksemburgu 2:0, golovima Bruna Fernandeša u 39. i Kristijana Ronalda u 86. minutu.

Na kraju Ukrajina sa 19 i Portugalija sa 17 bodova idu na finalni turnir .