Poraz košarkaša Srbije od Grčke u Atini tanjug

Objavljeno: 24.02.2023. 21:27 Izmenjeno: 25.02.2023. 10:28

Nismo zaustavili njihov prodor ka košu, povratne pasove i dozvolili smo im da vrate samopouzdanje. To je razlog zašto smo ovako završil meč“, rekao je Pešić na konferenciji za medije

foto fiba

Košarkaška reprezentacija Srbija poražena je  na gostovanju Grčkoj u Atini 97:92 (8:15, 22:24, 25:23, 25:18, 17:12) posle produžetka u pretposlednjoj utakmici I grupe kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Srbija i dalje može do Mundobasketa i to ukoliko Belgija večeras izgubi od Velike Britanije ili da u ponedeljak pobedi Britance u Beogradu. Kombinovani tim selektora Svetislava Pešića imao je kontrolu meča skoro tri četvrtine, ali je popustio nakon povrede Stefana Jovića i na kraju doživeo poraz. Nikola Milutinov postigao je 24 poena za Srbiju, Dejan Davidovac 11, a Dušan Ristić 10. Kod Grčke Nikos Rogalopulos ubacio je 28 poena, od čega tri trojke u produžetku, a Dimitris Moraitis 23 poena. Letonija i Grčka već su izborile nastup na šampionatu sveta koje će se održati od 25. avgusta do 10. septembra u Japanu, Filipinima i Indoneziji.

Dve različite utakmice u dva poluvremena. U prvih 20 minuta igrali smo odličnu odbranu, kontrolisali skok, odbranu, tranziciju. U drugom poluvremenu, oni su počeli a igraju vrlo agresivno, ne samo u odbrani, već i u napadu, rekao je selektor košarkaša Srbije Svetislav Peić posle poraza od Grčke u Atini (97:92) u pretposlednjem meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. „Treća četvrtina je uvek važna, a oni su počeli da igraju novu utakmicu. Pritom, mi smo izgubili Jovića u kojem imamo iskustvo. Čestitam Grčkoj na pobedi jer je pokazala karakter, a mi nismo našli rešenja da ih zaustavimo. Nismo zaustavili njihov prodor ka košu, povratne pasove i dozvolili smo im da vrate samopouzdanje. To je razlog zašto smo ovako završil meč“, rekao je Pešić na konferenciji za medije