Hrvatska preko penala do pobede nad Rusijom i polufinala Tanjug

SportSport Pocetna 07. 07. 2018. 23:01:29

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je Rusiju posle penala 4:3 (2:2) i plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Rusiji.

Croatia goalkeeper Danijel Subasic, right, makes a save during the penalty shootout in front of Russia's Fyodor Smolov during the quarterfinal match between Russia and Croatia at the 2018 soccer World Cup in the Fisht Stadium, in Sochi, Russia, Saturday, July 7, 2018. (AP Photo/Pavel Golovkin)

Tanjug/AP Photo/Pavel Golovkin

Kao i protiv Danske u prethodnoj rundi, Hrvatska je bila uspešnija na penal-ruletu i to ponovo pobedničkim golom Ivana Rakitića i tako ponovila najbolji rezultat u istoriji kada je 1998. godine igrala polufinale.

Hrvatski golman Danijel Subašić odbranio je penal Fedoru Smolovu, ceo gol promašio je Mario Fernandes koji je u 115. minutu doneo Rusima penale, dok je Igor Akinfejev skinuo udarac Mateu Kovačiću, ali to nije bilo dovoljno.

Prethodno, u regularnom toku Rusi su poveli evrogolom Denisa Čeriševa u 31, osam minuta kasnije izjednačio je Andrej Kramarić, pre nego što je Domagoj Vida pogodio glavom u 101. minutu.

Izabranici Zlatka Dalića u polufinalu sastaju se sa Engleskom 11. jula na moskovskom Lužnjikiju, dan kasnije od duela Francuske i Belgije na stadionu Krestovski u Sankt Peterburgu.