Vlahović za pobedu fudbalera Srbije protiv Crne Gore u Podgorici tanjug

Objavljeno: 28.03.2023. 09:32 Izmenjeno: 28.03.2023. 11:28

Kvalifikacije se nastavljaju u junu, a Srbija 20. juna gostuje Bugarskoj.

foto fss

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Crnu Goru u Podgorici 2:0 (0:0) u utakmici drugog kola G grupe kvalifikacija za EURO 2024. godine. Pred 10.000 gledalaca na stadionu „Pod Goricom“ dvostruki strelac bio je „rezervista“ Dušan Vlahović, prvo u 78. minutu posle asistencije Filipa Mladenovića, a potom u 90+5. minutu posle dodavanja Saše Lukića. Nije bilo mnogo prilika na meču, najbolju za Srbiju, osim pogotka Vlahovića, imao je Aleksandar Mitrović u 29. minutu, ali je šutirao pored gola. Sa druge strane, Crnogorci su imale dve šanse, prvu u 18. minutu posle greške Vanje Milinkovića-Savića, šutirao je Vukan Savićević, ali se golman Srbije „ispravio“ i odbranio. Takođe, u 57. minutu srpski golman sjajno je zaustavio udarac Stevana Jovetića. Srbija je dobila i treći meč protiv Crne Gore u istoriji, posle dva trijumfa u Ligi nacija 2018. godine. U drugom meču grupe Mađarska je savladala Bugarsku 3:0. Srbija vodi na tabeli sa šest bodova, Mađarska i Crna Gora imaju po tri, dok su Litvanija i Bugarska bez bodova. Kvalifikacije se nastavljaju u junu, a Srbija 20. juna gostuje Bugarskoj.

Znali smo da će da bude teško. I pre meča sam govorio da je Crna Gora jako kvalitetna ekipa, odigrali su euforično u prvom delu, sa puno tempa, presinga, a mi smo znali da moramo da budemo strpljivi, izjavio je selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković Piksi posle pobede u Podgorici (2:0). „Strpljenje je najvažnija stvar u fudbalu. Posle tog prvog poluvremena u kome je Crna Gora bila dominantna znao sam da moramo da napravimo izmene i pogodili smo, dovoljno je reći da je Vlahović dao dva gola“, rekao je Stojković za RTS. Na konstataciju da Srbija opet nije primila gol, s obzirom da je na startu kvalifikacija nadigrala Litvaniju, takođe 2:0, Stojković je rekao: „Kamo sreće da je i u Kataru bilo tako. To sve uliva samopouzdanje za igrače u poslednjoj liniji, za bočne igrače. Generalno je „klin-šit“ važan za ekipu“. Piksi je dodao da Crnoj Gori želi da pobedi sve do kraja, osim u Beogradu, ali da Srbija gleda samo sebe. „Drugi neka vide šta će i kako će. Nas interesuje sada samo 20. jun i Bugarska u Razgradu“, poručio je selektor Srbije.

Utakmica je bila jako teška, kao što smo i očekivali, znali smo da je Crna Gora odličan protivnik i da bi na svom terenu mogla da nam zada poteškoće, izjavio je srpski fudbaler Dušan Vlahović posle pobede u Podgorici (2:0). Srbija nakon prva dva meča u kvalifikacijama za EURO 2024 ima dve pobede, a Vlahović je od četiri, postigao tri gola. „Jako smo srećni što smo pobedili i što ovaj mini ciklus završavamo sa dve pobede i šest bodova“, rekao je Vlahović. On je pohvalio sjajnu atmosferu u Podgorici i istakao da je razgovarao i sa Mirkom Vučinićem, koji je takođe nekada igrao za Juventus. „Ušao sam u seriju i želim da nastavim na isti način i u Juventusu. Bio je jedan loš period, ali sada je sve u redu“, poručio je Vlahović. Na pitanje da prokomentariše izjavu nekadašnjeg italijanskog reprezentativca Luke Tonija da lakše postiže golove za Srbiju jer je pritisak manji, nego u Juventusu, Vlahović je rekao: „Luka Toni ne zna, nije igrao za našu reprezentaciju, nemam ja nikakav pritisak, samo moram da nastavim da radim jako, a golovi će doći“, zaključio je Vlahović.