Tri zlata za srpske bokserke – Ćirković, Šadrina i Kaluhova šampionke Evrope

Objavljeno: 27.04.2024. 20:05 Izmenjeno: 28.04.2024. 10:00

Srpska bokserke Sara Ćirković, Natalija Šadrina i Kristina Kaluhova osvojile su zlatne medalje na šampionatu Evrope u Beogradu. Ćirković je u finalu kategorije do 54 kg, ubedljivo savladala Rumunku Lakramioaru Perijok. Nošena podrškom sa tribina hale „Aleksandar Nikolić“ mlada predstavnica Srbije na Olimpijskim igrama u Parizu osvojila je prvo seniorsko zlato, nakon što je osvajala […]

Srpska bokserke Sara Ćirković, Natalija Šadrina i Kristina Kaluhova osvojile su zlatne medalje na šampionatu Evrope u Beogradu. Ćirković je u finalu kategorije do 54 kg, ubedljivo savladala Rumunku Lakramioaru Perijok. Nošena podrškom sa tribina hale „Aleksandar Nikolić“ mlada predstavnica Srbije na Olimpijskim igrama u Parizu osvojila je prvo seniorsko zlato, nakon što je osvajala titule prvaka Evrope i sveta u omladinskoj konkurenciji. Drugo zlato donela je Natalija Šadrina pobedom (4:1) protiv Ruskinje Nune Asatrijan, u kategoriji do 60 kg, a treće Kristina Kaluhova, u kategoriji do 63 kg, pobedom (3:2) protiv Elene Babičeve iz Rusije. Prethodno je Kristina Nađ Varga, u kategoriji do 48 kg, poražena u finalu od Ruskinje Julije Čungalakove i osvojila je srebro. Srpski ženski tim osvojio je još sedam bronzanih medalja, ukupno rekordnih 11 na šampionatu Starog kontinenta.

Vučić je u čestitki objavljenoj na mreži X naglasio da tri bokserke svojim uspesima nastavljaju zlatnim slovima da ispisuju istoriju srpskog boksa. „Istorija srpskog boksa nastavlja da se ispisuje zlatnim slovima! Čak tri zlatne medalje za Srbiju! Sara Ćirković, Natalija Šadrina i Kristina Kaluhova su evropske šampionke! Bravo, devojke! Očekujemo medalje i na OI u Parizu“, naveo je predsednik Srbije. Beograd i Bokserski savez Srbije od 18. do 28. aprila domaćini su Evropskog prvenstva u muškoj i ženskoj konkurenciji. U ringovima za medalje će se boriti 337 boksera i bokserke iz 34 zemlje. Beograd je domaćin šampionata Evrope, 45. po redu za muškarce i 14. za žene, na kojem je za osvajače medalja obebeđen i nagradni fond od milion dolara – prvi put u istoriji prvenstava. Zlatnim tripletom ostvaren je antologijski rezultat za srpski ženski boks.