Odbojkaši Srbije u četvrtfinalu EP studio b

Objavljeno: 10.09.2023. 19:50 Izmenjeno: 10.09.2023. 20:53

Odbojkaši Srbije pobedili su selekciju Češke sa 3:0 u setovima i plasirali se u četvrtfinale Evropskog prvenstva. Naši odbojkaši igraće u četvrtfinalu sa pobednikom utakmice Poljska -Belgija u četvrtak. Izabranici Igora Kolakovića su potpuno zasluženo pobedili Češku i obezbedili su plasman u među osam najboljih ekipa u Evropi. Srbija je za nijansu boje ušla u […]

Odbojkaši Srbije pobedili su selekciju Češke sa 3:0 u setovima i plasirali se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Naši odbojkaši igraće u četvrtfinalu sa pobednikom utakmice Poljska -Belgija u četvrtak.

Izabranici Igora Kolakovića su potpuno zasluženo pobedili Češku i obezbedili su plasman u među osam najboljih ekipa u Evropi. Srbija je za nijansu boje ušla u prvi set, ali joj je rival sve vreme bio za petama. Ipak, kako se uvodni set odmicao, seniori Srbije su uspeli da slome otpor rivala i u jednom trenutku stignu do šest poena prednosti (16:10). Ova zaliha bila je i te kako dovoljna timu Igora Kolakovića u nastavku i Srbija je sa 25:21, povela sa 1:0. Baš kao u prvom, i u durgom setu smo imali priliku da vidimo veliku borbu. Srbija je ovog puta tokom većeg dela drugog perioda imala nekoliko poena prednosti, Češka je u završnici uspela da poravna rezultat (21:21). Nije to demoralisalo seniore Srbije, koju su u nastavku pokazali ogromnu želju da što pre dupliraju vođstvo, što ima je na kraju, sa 26:24 i pošlo za rukom. Primetna je bila želja srpskih odbojkaša da utakmicu završe u tri seta. Posle novog izjednačenog početka, Srbija je u trećem setu povela sa 14:12, pa sa 18:15 i 22:17, da bi sa 25:21, obezbedila plasman u četvrtfinale.