Košarkaši Partizana nisu iskoristili drugu meč loptu, Real izborio majstoricu tanjug

Objavljeno: 05.05.2023. 09:40 Izmenjeno: 05.05.2023. 09:40

. Košarkaši Partizana su igrali u potpuno crnim dresovima, a na grudima je bilo ispisano ime ove osnovne škole. Pre utakmice, navijači su ispred Arene u tišini palili sveće i ostavljali cveće.

Košarkaši Partizana poraženi su u Beogradu od ekipe Reala rezultatom 85:78 (27:15, 18:27, 16:13, 24:23) u četvrtom meču četvrtfinala plej-ofa Evrolige. Real je izjednačio na 2:2 u četvrtfinalnoj seriji, koja se igra na tri pobede. Partizan je posle dva meča u Madridu vodio 2:0, ali je Real izborio dva trijumfa u Beogradu i došao do majstorice. Najefikasniji u ekipi Partizana u večerašnjem meču bio je Zek Ledej sa 25 poena, dok je Janis Papapetru dodao 18. Kod gostiju, najbolji su bili Valter Tavares i Adam Hanga, koji su postigli po 15 poena. Džanan Musa i Gabrijel Dek su ubacili po 14 poena, a argentinski košarkaš je doživeo težu povredu u poslednjoj četvrtini. Majstorica između Reala i Partizana biće odigrana 10. MAJA od 21 sat u Madridu. Pobednik ovog meča igraće u polufinalu završnog turnira Evrolige protiv Barselone, koja je u četvrtfinalu eliminisala Žalgiris. Real je bolje ušao u meč i poveo 4:0 u drugom minutu. Real je u šestom minutu stigao do dvocifrene prednosti 17:7. Madridski klub je u nastavku prve četvrtine kaznio sve greške domaćeg tima i u 10. minutu bilo je 27:13 za goste. Prva četvrtina je završena vođstvom Reala rezultatom 27:15. Partizan je početkom druge četvrtine smanjio na 27:18, ali je Real trojkom stigao ponovo do dvocifrene prednosti, 30:18. „Crno-beli“ su serijom 8:2 u 13. minutu prišli na 32:26. Partizan je u 16. minutu smanjio vođstvo gostiju na 34:32. Real je prvo poluvreme rešio u svoju korist rezultatom 45:42. Gosti su održavali prednost na startu drugog poluvremena, a Partizan je u 25. minutu prvi put poveo na meču, 51:49. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu, ali je Real iskoristio greške domaćeg tima i u 29. minutu stekao prednost od četiri poena, 58:54. Real je u poslednju četvrtinu ušao s vođstvom od 61:55. Gosti su poveli 63:55 na startu poslednje četvrtine, a onda su košarkaši Reala održavali prednost od četiri do šest poena. Partizan je u 35. minutu smanjio na 70:71. Međutim, košarkaši Reala su na nešto manje od dva minuta stekli vođstvo od šest poena (80:74). Partizan je prišao na 80:78, ali je Tavares pogodio za dva uz dodatno slobodno bacanje (78:83). Košarkaši Partizana nisu uspeli da se vrate u meč, a Real je na kraju slavio sa 85:78. „Crno-beli“ su na ovoj utakmici promašili čak devet slobodnih bacanja, što je možda na kraju bilo i jedan od uzroka poraza domaćeg tima. Utakmica je počela minutom ćutanja u znak sećanja na stradale u oružanom napadu u osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“ u Beogradu. Umesto himne, navijači su u tišini podigli šalove i cveće koje su potom bacili na teren. Košarkaš Partizana Danilo Anđušić i igrač Reala Najdžel Vilijams-Gos su se kratkim porukama obratili navijačima u ime svojih timova. Igrači Partizana su na teren izašli u crnim majicama na kojima je pisalo ime škole „Vladislav Ribnikar“. Košarkaši Partizana su igrali u potpuno crnim dresovima, a na grudima je bilo ispisano ime ove osnovne škole. Pre utakmice, navijači su ispred Arene u tišini palili sveće i ostavljali cveće. Pristalice Partizana nisu navijale u prvom poluvremenu. Osmoro dece i radnik obezbeđenja ubijeni su u sredu ujutro u oružanom napadu jednog učenika u Osnovnoj školi „Vladislav Ribnikar“ u centru Beograda. Ranjeno je šestoro učenika i jedna nastavnica, a 13-godišnji napadač je uhapšen.