Fudbal: “ Večiti derbi“ u finalu Kupa Srbije Tanjug

Objavljeno: 15.05.2019. 23:10 Izmenjeno: 17.05.2019. 15:04

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana zakazali novi „Večiti derbi“ za 23. maj na niškom Čairu, ali ovog puta u finalu fudbalskog Kupa Srbije. Zvezda je do finala stigla eliminisavši u polufinalu Mladost iz Lučana ukupnim rezultatom 4:1, ( 4:1, 0:0) , dok crno-beli su bili bolji u dvomeču sa Radničkim iz Niša ( 0:1 i 1:1)

Fudbaleri Partizana plasirali su se u finale Kupa Srbije, pošto su u revanš meču polufinala igrali nerešeno protiv Radničkog u Nišu 1:1 , a u prvom meču u Humskoj bilo je 1:0 za crno-bele.  Nišlije su povele u 75. minutu golom kapitena Saše Stojanovića, a pet minuta kasnije izjednačio je Zoran Tošić.  Partizan će u finalu 23. maja, takođe u Nišu, za četvrti uzastopni trofej u Kupu, igrati protiv Crvene zvezde, koja je eliminisala Mladost iz Lučana. Meč u Lučanima završen je bez golova, međutim Crvena zvezda je donela veliki kapital od 4:1 iz Beograda iz prve utakmice polufinala Kupa.