Ðoković i Troicki: Ovoga ćemo se sećati celog života Tanjug

Objavljeno: 12.01.2020. 16:02 Izmenjeno: 13.01.2020. 11:43

Srpski teniseri Novak Ðoković i Viktor Troicki, posle osvajanja prvog ATP Kupa u Sidneju, izjavili su da će se finala i titule sećati celog života.

Foto:Tanjug (AP Photo/Steve Christo)

Srbija posle preokreta u finalu pobedila Španiju ukupnim rezultatom 2:1, a odlučujući poen doneli su Novak Ðoković i Viktor Troicki u dublu, koji su sa 6:3, 6:4 pobedili špansku kombinaciju Felisijano Lopez – Pablo Karenjo Busta.

„Ovoga ću se sećati celog života. Ovo je jedan od najlepših trenutaka u mom životu. Imao šam sreće i blagosloven sam što imam divnu karijeru u poslednjih 15 godina, ali igrati za tim, sa nekim od najboljih prijatelja tako dugo vremena, to ne može da se izjedanči ni sa čim. To je nešto posebno“, rekao je Novak Ðoković posle osvajanja trofeja u ATP Kupa.

Ðoković se zahvalio publici na podršci, istakavši da je ona bila ključ u trijumfu na ATP Kupu, a upitan je i kako će izgledati slavlje.

„Idemo u Srbiju da slavimo i da se vratimo nazad. Šalim se, naravno. Ima Srba u Sidneju, pa ako hoćete da pravimo žurku, spremni smo“, zaključio je Ðoković.

Viktor Troicki takođe je istakao značaj navijača u finalu.

„Želim da se zahvalim Novaku što je igrao sa mnom, to je uvek veliko iskustvo. Igramo već devet-deset godina, ali deljenje momenata sa njim na terenu ne mogu da opišem rečima. Sećaću se ovog celog žiovta. Želim da se zahvalim celom timu, bez njih ovo ne bismo mogli da uradimo. Usporeno smo počeli, napravio sam grešku, ali smo se vratili. Bili smo fokusirani i ostali jaki do kraja. Navijači su nam pomogli, Hvala, idemo bre“, rekao je Troicki, koji je dodao da u Sidneju nije bio ceo tim.

„Imamo nekoliko prijatelja koji nam nedostaju, ali su uvek sa nama. Naš drug Janko (Tipsarević), koiji nas je gledao, Filip (Krajinović), Ðere, Kecmanović… Hvala svima“, zaključio je Troicki.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Povezane vesti

Vremenski podaci

Četvrtak
-

Trenutna temperatura 22°C

-

Petak
Pretežno sunčano

Max: 29°C
Min: 19°C

Pretežno sunčano

Vremenska prognoza za 5 dana