Gradonačelnik je istakao da je od velike važnosti uspostavljanje direktnog leta Beograd-Kijev, te da će se na ovaj način Srbija i Ukrajina dodatno približiti, kao i da će to doprineti većem broju turista iz te zemlje u Beogradu i Srbiji.
Takođe, zahvaljujući direktnom letu Beograd-Njujork, srpska prestonica postaje takozavni „hab“, odnosno čvorište, te će Ukrajinci na ovaj način, preko Beograda, moći lakše da putuju u SAD, saopštila je gradska služba za informisanje.
Ambasador je uputio poziv gradonačelniku da Grad Beograd učestvuje na Poslovnom forumu u Kijevu u oktobru ove godine i da predstavi investicione potencijale. Tada bi bio upriličen i sastanak sa gradonačelnikom Kijeva Vitalijem Kličkom, na temu komunalnih delatnosti, metroa i koncepta „smart city“.
Mali i Aleksandrović razgovarali su i o ukrajinskoj kulturi u Beogradu, koja će krajem avgusta biti promovisana na Kalemegdanu.