Tijana Bogdanović osvojila bronzu na EP u Kazanju Tanjug

Objavljeno: 11.05.2018. 17:12 Izmenjeno: 13.05.2018. 14:37

Srpska reprezentativka u tekvondou Tijana Bogdanović osvojila je danas bronzanu medalju u kategoriji do 53 kilograma na šampionatu Evrope u kazanju.

Bogdanovićeva, olimpijska vicešampionka iz Rija, u prvom kolu bila je slobodna, potom je savladala Slovenku Anu Petrušić 17:6, zatim Mađaricu Lusi Patakfalvi na zlatni bod, ali je u polufinalu izgubila od Ruskinje Tatjane Kudašove 16:15.

Brnabić čestitala bronzanu medalju Tijani Bogdanović

Predsednica Vlade Ana Brnabić čestitala je danas reprezentativki Srbije, tekvondistkinji Tijani Bogdanović, osvajanje bronzane medalje na Evropskom prvenstvu u Kazanju.

„U nadmetanju sa ozbiljnim protivnicama, dokazali ste da sportski duh, upornost i uporan rad dovode do postavljenog cilja. Želim Vam još mnogo uspeha u Vašoj sportskoj karijeri“, navodi se u čestitki premijerke Brnabić.

Udovičić čestitao Tijani Bogdanović bronzu

Ministar sporta Vanja Udovičić čestitao je srpskoj tekvondistkinji Tijani Bogdanović, koja je danas osvojila bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu za seniore u tekvondou u ruskom Kazanju, u kategoriji do 53 kg.

„ Još jedan uspeh za srpski tekvondo! Tijana Bogdanović je osvajanjem bronzane medalje još jednom Srbiju dovela po evropskog tekvondo sjaja boreći se svom snagom i srcem za boje naše zemlje i osvajanje medalje za našu Srbiju! Čestitam Tijani, njenom stručnom timu i Tekvondo asocijaciji Srbije!“, navodi se u čestitki ministra Udovičića, saopštilo je Ministarstvo sporta.