Srpski bokser Jovan Nikolić prvak Evrope, Simiću i Veletiću srebrne medalje tanjug

Objavljeno: 29.04.2024. 11:01 Izmenjeno: 29.04.2024. 11:01

Mladi srpski bokser Jovan Nikolić osvojio je titulu prvaka Evrope, pošto je u finalu šampionata u Beogradu, u kategoriji do 71 kg, savladao Gruzijca Eškerhana Madijeva 4:1. Nikolić je nošen podrškom sa tribina u hali „Aleksandar Nikolić“ preokretom u trećoj rundi doneo prvo zlato muškom timu Srbije na šampionatu. Rastko Simić, u kategoriji do 80 […]

Mladi srpski bokser Jovan Nikolić osvojio je titulu prvaka Evrope, pošto je u finalu šampionata u Beogradu, u kategoriji do 71 kg, savladao Gruzijca Eškerhana Madijeva 4:1. Nikolić je nošen podrškom sa tribina u hali „Aleksandar Nikolić“ preokretom u trećoj rundi doneo prvo zlato muškom timu Srbije na šampionatu. Rastko Simić, u kategoriji do 80 kg, osvojio je srebrnu medalju, nakon što je u finalu izgubio od Hrvata Gabrijela Veočića (5:0). Srebro je osvojio i Dušan Veletić, u kategoriji +92 kg, koji je u finalu poražen od Španca Ajube Gadfe Drisi El Aisauija prekidom u drugoj rundi. Srpski muški tim na ovom šampionatu osvojio je i šest bronzi – Rade Joksimović, Omer Ametović, Almir Memić, Vahid Abasov, Veljko Ražnatović i Sadam Magomedov.

Bilo je dosta teško, ovo mi je bio najteži meč u životu. Velika borba do zlatne medalje koju sam uspeo da osvojim, rekao je srpski bokser Jovan Nikolić posle osvajanja titule šampiona Evrope. Nikolić je u finalu kategorije do 71 kg, savladao Gruzijca Eškerhana Madijeva 4:1. „Uspeo sam da se izborim i sa povredom desne šake. Presrećan sam i ovo mi mnogo znači. Biće mi potrebno još vremena da se slegnu utisci“, istakao je Nikolić.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je srpskim bokserima na osvojenim medaljama na Evropskom prvenstvu u Beogradu i poručio da se nada medaljama iz tog sporta i na Olimpijskim igrama u Parizu. „Bravo, majstori! Večeras su Jovan Nikolić, Rastko Simić i Dušan Veletić pokazali kako se srcem bori u ringu. Boks se vratio na velika vrata u Srbiju! Nadamo se pobedničkim postoljima i našoj najlepšoj himni i u Parizu ove godine“, objavio je Vučić na svom nalogu predsedsednik.rs na platformi X. Jovan Nikolić osvojio je zlatnu medalju u boksu, a Rastko Simić i Dušan Veletić srebrne medalje.