Đoković, Ðere i Krunić u drugom kolu,Troicki i Krajinović ispali Studio B, Beta, Tanjug, RTS

Objavljeno: 28.08.2018. 23:59 Izmenjeno: 29.08.2018. 17:56

Srpski teniser Laslo Ðere plasirao se danas u drugo kolo US Opena, pošto mu je Argentinac Leonardo Majer zbog povrede predao meč pri vođstvu našeg igrača sa 6:4, 6:4, 4:6, 2:1.Troicki ispao porazom od Sandgrena na startu US Opena.Aleksandra Krunić savladala je Timeu Bačinski sa 2:1 (6:2, 3:6, 6:0). Novak Djoković plasirao se u drugo kolo Otvorenog prvenstva SAD, pošto je danas u prvom kolu pobedio Madjara Martona Fučoviča u četiri seta, 6:3, 3:6, 6:4 i 6:0.Krajinović predao Ebdenu u 5.setu

Đoković  je u prvom duelu s Fučovičem do trijumfa došao posle tri sata igre.

Djoković će u drugom kolu Ju Es openu igrati protiv Amerikanca Tenisa Sandgrena koji je sa 3:0 pobedio Viktora Troickog.

Šesti teniser na ATP rang-listi ranim brejkom došao je do prednosti od 3:0 u prvom setu. Stečenu prednost, Djoković nije ispuštao, pa je tako poveo sa 1:0 u setovima.

Drugi set bio je turbulentan za Djokovića. Naime, usled velike vrućine u Njujorku, srpski teniser imao je problema s disanjem, ali i želudačne probleme. Fučovič je to iskoristio i jednim brejkom sredinom seta praktično rešio taj period igre.

U istom ritmu nastavio je Madjar i u trećem setu, poveo je sa 4:2 uz prednost brejka, ali je Djoković potom zaigrao znatno bolje.

Usledio je veliki preokret, dobio je treći set sa 6:4, a u četvrtom praktično nije dao priliku Fučoviču, pa je sa nulom dobio taj period igre i izborio plasman u drugo kolo.

Veliki uspeh Đerea

Ðere je napravio svoj najveći uspeh na gren slem turnirima protiv 43. igrača sveta, za 46. mesta bolje plasiranog od Srbina.

U narednom kolu Ðere će se sastati sa Rišarom Gaskeom iz Francuske, koji je bio ubedljiv protiv Japanca Juičija Sugite – 6:3, 6:1, 6:3.

US Open se igra za nagradni fond od 25.282.400 dolara

Krajinović predao Ebdenu u 5.setu

Filip Krajinović vodio je sa 2:1 u setovima protiv Metjua Ebdena. Australijanac je izjednačio  na 2:2 , pošto je relativno lako dobio  četvrti set, a  zatim je kod rezultat 4:1 za Ebdena u petom setu, naš teniser predao meč. Vrelina u Njujorku, kao i dugotrajni rekonvalescentski status onemogućili su Devis kup reprezentativca  Srbije da ove godine pređe prepreku u 1.kolu.

krajinovic semafor

Troicki ispao od Sandgrena na startu US Opena

Srpski teniser Viktor Troicki eliminisan je na startu US Opena porazom od Amerikanca Tenisa Sandgrena 6:3, 6:4, 6:2.

Sandgren bi u drugoj rundi mogao da igra protiv još jednog Srbina, ukoliko Novak Ðoković opravda ulogu velikog favorita protiv Martona Fučoviča iz Mađarske.

US Open se igra za nagradni fond od 25.282.400.

Krunić savladala  Bačinski

Aleksandra Krunić odigrala je odličan meč sa švajcarskom teniserkom Bačinski.

Prvi set pripao je srpskoj predstavnici nakon 48 minuta igre. Aleksandra je čak tri puta oduzela servis protivnici, pa je relativno lako došla do prvog seta.

U drugom delu ipak igrao se znatno drugačije, pošto je protivnica ovoga puta u tri navrata oduzela servis Krunićevoj, koja nije uspela da se rezultatski vrati u set, koji pripada Bačinski rezultatom  6:3 nakon 44 minuta.

U odlučujućem setu, viđena je potpuna dominacija Aleksandre Krunić, koja je ovaj period odigrala gotovo bez greške, ne dozvolivši protivnici nijedan gem, pa je sa ubedljivih 6:0 završila treći set i susret.

U drugom kolu protivnica srpskoj teniserki biće Kirsten Flipkens.