Tetovo, Tuzla i Skoplje najzagađeniji gradovi u Evropi Tanjug

Objavljeno: 14.02.2017. 08:41 Izmenjeno: 14.02.2017. 16:03

Kada se izuzme Turska, u deset gradova sa najzagađenijim vazduhom u Evropi nalaze se tri grada iz Makedonije, po jedan iz BiH, Crne Gore i Bugarske i četiri iz Poljske.

 

Britanski list „Gardijan“ je objavio podatke Svetske zdravstvene organizacije (SZO) i razvrtao ih po regionima. U Evropi, ako se izuzme Turska, najzagađeniji grad je makedonsko Tetovo, slede Tuzla u BiH i makedonska prestonica Skoplje, a među prvih deset našli su se i crnogorska Pljevlja i makedonski grad Bitolj, prenosi RTS.

Navodi se da su milijarde ljudi širom sveta izložene opasnom vazduhu, ali stepen zagađenosti varira i da su najzagađeniji gradovi u Aziji i Africi. Ako se u Evropi i Turska uzme u obzir, čak osam gradova iz te države će se naći u prvih deset.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Povezane vesti

Vremenski podaci

Sreda
-

Trenutna temperatura 22°C

-

Četvrtak
Pretežno sunčano

Max: 29°C
Min: 19°C

Pretežno sunčano

Vremenska prognoza za 5 dana