„Proalbanski francuski novinari su pobesneli nakon članka o Kosovu u Figarou“, napisao je Gujon na Tviteru.
Proalbanski francuski novinari su pobesneli nakon članka o Kosovu u @Le_Figaro. Posledice: @jchribuisson je dobio pretnje smrću dok mene razvlače po Internetu nazivajući me francuskim Miloševićem, fašistom i ruskim špijunom. Nije lako biti na strani istine. Ali nećemo odustati.
Kako je naveo, i urednik Žan Kristof Bison je dobio pretnje smrću.
„Mene razvlače po internetu nazivajući me fransuskim Miloševićem, fašistom i ruskim špijunom. Nije lako biti na strani istine. Ali nećemo odustati“, napisao je Gujon.
Ugledni francuski magazin Figaro objavio je pre nekoliko dana na deset stranica reportažu sa Kosova i Metohije, u kojoj se konstatuje da su Srbi na toj teritoriji tretirani kao građani drugog reda.