Marketinški stručnjak Nebojša Krstić dodaje da je cilj u stvari bio da se pojedincima operu biografije i da se oni predstave boljim nego što jesu.
2013. godine svaki građanin Beograda je dugovao više od 600, a danas duguje manje od 300 evra i to je rezultat reformi i odgovorne politike, kaže .pomoćnik gradonačelnika Borko Milosavljević i dodaje da je jedino odgovorno i domaćinsko ponašanje računati dug u celosti, onakav kakav jeste, a ne umanjen za pripadajuće kamate, dugove javnih preduzeća i dugove opština. „Od 2014. gde Fiskalni savet kaže da se moralo obavezno ići u fiskalno finansijsku konsolidaciju gradskog budžeta, da bi grad izašao iz potencijalnog bankrotstva morali smo duplo više da štedimo, s jedne strane da vraćamo te skupe kredite ( i vratili smo preko 500 miliona), dakle, imali smo te kredite i da još dodatno štedimo da bismo mogli da udjemo u investicioni ciklus.“, kaže Milosavljević.
Beograđani imaju pravo da znaju istinu koliki je dug u to vreme napravila demokratska stranka, kaže marketinški stručnjak Nebojša Krstić i dodaje da je to jedini način kako bi mogli da izmere uspeh prethodne, ali i sadašnje vlasti.
“Prethodne vlasti hoće da prikažu taj dug što manjim, a ove većim. E, tu je u stvari potrebno naći pravi dug. Meni se čini da dug koji podrazumeva da u sebi ne treba da ima i dugove javnih preduzeća, dugove grada prema socijalnim potebama kao što su npr trudnice itd. Nije pravi dug i da bi zato trebalo u stvari taj dug bivše vlasti predstaviti u celini, ceo a ne predstavljati ga na parčiće tako da se u stvari dobije pogrešna slika“, navodi Krstić.
„U interesu građana je da se zna istina, a interes da se krije pravo stanje duga jedino ima bivša vlast u Beogradu“, kaže Krstić.