Četiri liste u gradskom parlamentu,DS ispod cenzusa Tanjug

Objavljeno: 04.03.2018. 23:06 Izmenjeno: 04.03.2018. 23:06

Trenutni rezultati ukazuju da će samo četiri liste, od 24 koliko ih je učestvovalo na izborima, ući u gradski parlament, izjavio je Srđan Bogosavljević i dodao da nijedna manjinska stranka neće imati mandate.

 

Te četiri liste su:

-Lista Aleksandar Vučić – Zato što volimo Beograd

-Dragan Ðilas – Beograd odlučuje, ljudi pobeđuju

-Aleksandar Šapić – Gradonačelnik

-Ivica Dačić – Socijalistička partija Srbije (SPS), Dragan Marković Palma – Jedinstvena Srbija (JS).

Glasovi Beograđana koji su glasali za liste koje su ostale ispod cenzusa, što je oko 22 odsto ukupno izašlih glasača, raspoređuju se listama koje su ušle u gradski parlament.

Po Dontovom sistemu, zvanom i sistem najvećeg količnika glasovi onih koji su ostali ispod cenzusa odlaze najpre onima koji imaju najviše glasova, Srpskoj naprednoj stranci, Grupi građana oko Dragana Ðilasa pa tek zatim listi Aleksandra Šapića i listi SPS-a.

Posebnost ovih izbora je što prvi put od uvođenja višestranačja u Srbiji 1990. godine u lokalnom gradskom parlamentu odbornička mesta neće imati Demokratska stranka.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.

Povezane vesti

Vremenski podaci

Sreda
-

Trenutna temperatura 22°C

-

Četvrtak
Pretežno sunčano

Max: 29°C
Min: 19°C

Pretežno sunčano

Vremenska prognoza za 5 dana