Zvezda – Čukarički 3:1(0:0)

Objavljeno: 16.10.2016. 18:00 Izmenjeno: 17.10.2016. 15:53

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas na svom terenu ekipu Čukaričkog sa 3:1 (0:0) u utakmici 12. kola Superlige Srbije.

Prvak Srbije je uz dosta muke došao do nova tri boda, posle uzbudljivog finiša i golova iskusnog Predraga Sikimića u 85. minutu i Uga Vijeire u nadoknadi vremena, oba na asistencije Dušana Anđelkovića.

Prethodno je u centru pažnje bio defanzivac gostiju Lukas Pjasentin, prvo je postigao nespretan autogol, da bi se za takav potez iskupio u 83. minutu fantastičnim udarcem iz slobodnog udarca. Nešto slično je uradio protiv Partizana prošle sezone kada je Čukarički slavio u Humskoj 1:0.

Ekipa Miodraga Božović upisala je 10. pobedu u domaćem šampionatu i učrstila se na vrhu, dok je Čukarički ostao na začelju.

Rezultati i strelci 12. kola:

Crvena zvezda – Čukarički 3:1 (Pjasentin autogol 57, Sikimić 85, Vijeira 90+3 – Pjasentin 83)

Juče:

Voždovac – Partizan 0:3 (Leonardo 23, Ostojić 55, Everton 73)

Borac – Spartak Ždrepčeva krv 3:3 (Zoćević 11, Jovanović 21, Galvao 76 – Milić 27, 32, Stojković 65).

Metalac – Javor 1:1 (Jovanović 72 – Milović 87)

Radnik – Novi Pazar 3:1 (Radović 37, Milinković 41, 86 – Alivodić 22).

Radnički Niš – Bačka 1:0 (Apostolović 83)