„Srpska napredna stranka, na čelu sa njenim predsednikom i premijerom Aleksandrom Vučićem, uz angažovanje ministra Selakovića, prepoznala je ekonomski, kulturni i turistički potencijal Vršca, opštine sa razvijenom prekograničnom saradnjom sa susednom Rumunijom, i omogućila mu da dobije status grada koji mu otvara perspektive za dalji razvoj u svakom pogledu“, izjavio je Živković na konferenciji za novinare Opštinskog odbora SNS.
On je naglasio da se ostvarilo ono na čemu su žitelji Vršca godinama radili i čemu su težili.
„Dobijanje statusa grada predstavlja važnu kariku za uspešniji ukupan razvoj ne samo ovog kraja već i južnog Banata“, rekao je gradonačelnik.
Živković je rekao da je Vršac status grada dobio zahvaljujući SNS, „nakon 15 godina, nekoliko bezuspešnih inicijativa, odsustva sluha svih prethodnih Vlada i lažnih obećanja DS, a i drugih stranaka“, navedeno je u saopštenju OO SNS Vršca.
Predsednik Opštinskog odbora Aleksandar Đorđević zahvalio se građanima Vršca koji su ukazali poverenje SNS-u i prepoznali rad i trud koji Vlada predvođena premijerom Vučićem ulaže u stvaranje uređene i ekonomski jake države.
„Hvala i premijeru koji je prepoznao našu brigu o gradu i želji da Vršac u budućnosti dominira ovim područjem u smislu uređenog života i dobrog standarda. A do toga ćemo doći otvaranjem novih radnih mesta, vraćanjem života otpisanim preduzećima kao što su pivara i Vršački vinogradi, uređenjem puteva i železnica, projektima izgradnje auto puta Beograd – Vršac – Temišvar“, istakao je Đorđević.