foto Beoinfo
Vesić je ovom prilikom zahvalio predstavnicima „Elektroprivrede Srbije” na velikom poslu koji su uradili tokom nepogode i podsetio da je tada za oko 45 minuta palo 104 litra vode po kvadratnom metru, a da građani nijednog trenutka nisu bili bez struje.
– Podzemne vode su u trafostanicama i dalje visoke, ali ne kao tokom poplave. Zato, kada je predsednik Aleksandar Vučić najavio da ćemo uraditi kanalizaciju, to nije važno samo za građane već i za funkcionisanje elektrosistema, elektroprivredu Srbije, za privredu i one koji grade i ulažu u ovaj deo grada – rekao je Vesić.
On je dodao da zaposleni u elektrosistemu čine sve da i u ovakvim uslovima ljudi imaju snabdevanje električnom energijom.
– Svi zajedno radimo kako bi ljudima koji ovde žive, a kojih je oko 150.000, bilo bolje, kako bi imali život koji priliči 21. veku. Ovde je registrovano oko 40.000 brojila, a naselje poslednjih godina ubrzano raste. Elektrosistem ne funkcioniše sam od sebe, već je sve to povezano i radnici elektroprivrede daju sve od sebe kako ne bi bilo prekida u elektrosnabdevanju – rekao je Vesić.
Milorad Grčić, v.d direktora JP „Elektroprivreda Srbije”, istakao je da je ova trafostanica bila veoma ugrožena tokom poplave.
– Zahvaljujući ljudima koji rade u „Elektrodistribuciji”, ova trafostanica je neprekidno bila pod naponom. Raditi u trafostanici pod naponom podrazumeva, pre svega, visok nivo iskustva, ali isto tako i jak motiv da se pomaže sugrađanima. Velikim naporima i timskim radom uspeli smo da održimo sve crpne stanice i napon u svim objektima, a radnici su svojim požrtvovanjem dokazali da mogu da pobede svaku kriznu situaciju kada imaju jak motiv – rekao je Grčić.
On je dodao da je sada započet remont i sanacija trafostanice, koja podrazumeva kompletno čišćenje i zamenu pojedinih delova, te da su tehnički kanali i dalje puni podzemnih voda što dodatno otežava održanje napona u svim trafostanicama.