Veliki trijumf Crvene zvezde posle preokreta, debakl Totenhema u Londonu! Tanjug

SportSport Pocetna 01. 10. 2019. 23:23:13

Fudbaleri Crvene zvezde posle preokreta pobedili su u Beogradu grčki Olimpijakos sa 3:1, u Beogradu u utakmici 2. kola Lige šampiona. Pred 43.251 gledaocem, u sjajnom ambijentu na stadionu „Rajko Mitić“, Zvezda je slavila golovima Miloša Vulića, odnosno Nemanje Milunovića i Ričmonda Boaćija u samom finišu meča. U istoj grupi Totenhem katastrofalno poražen u Londonu od minhenskog Bajerna, 2:7.

FOTO TANJUG/ FILIP KRAINCANIC/ nr

Iz preslikanih situacija, posle dva kornera Marka Marina, Milunović u 87. i Boaći u 90. minutu rešili su prvi od dva susreta dva „bratska kluba“.

Crveno-beli su tako u potpunosti iskoristili igrača više, zbog isključenja Jasina Benzije u 58, samo pet minuta pre izjednačenja preko rezerviste Miloša Vulića.

U „ludom“ drugom poluvremenu, nakon što je u prvom Ruben Semedo doveo goste u vođstvo velikim kiksom golmana Milana Borjana, prvak Srbije je ispisao nove stranice klupske istorije i srpskog fudbala.

I sve to na isti način kao juniori samo nekoliko sati pre ove utakmice, obeležene zajedničkim navijanjem srpskih i grčkih pristalica.

U istoj grupi Bajern je deklasirao Totenhem u gostima sa 7:2, uz četiri gola Serža Gnabrija, i čvrsto drži čelnu poziciju sa šest bodova,

Zvezda je druga sa tri, a Olimpijakos i Totenhem imaju po jedan.

Sledeći meč u Ligi šampiona Zvezda igra u Londonu protiv Totenhema 22. oktobra

One Response to “Veliki trijumf Crvene zvezde posle preokreta, debakl Totenhema u Londonu!”

1. GAJIC RADOMIR каже:

SVI KOJI NAVIJAJU ZA OFK BEOGRAD ZNAJU DA JE POSLEDNJE UĆEŠĆE OFK BEORADA U NEKOM EVROPSKOM FUDBALSKOM TAKMIČENJU PREKINUO TOTENHEM. OD TE UTAKMICE OFK BEOGRAD JE POSTEPENU U NAREDNIM DECENIJAMA SE URUŠAVAO I STIGA DO BEOGRADSKE LIGE. KADA SMO IZGUBILI OD TOTENHEMA IGRAO JE ZVEZDAN TERZIĆ CENTAR HALFA. KONAČNO SMO DOĆEKALI DA NEKO PONIZI I TOTENHEM. NE RADUJEM SE TUDJOJ NERSREĆI ALI KOLO SREĆE SE OKREĆE I ISKRENO SE NADAM DA ĆE SE OFK BEOGRAD KAO FENIKS PODIĆI I OPET IMATI PRILIKE DA SE TAKMIĆI SA TOTENHEMOM.