Srpski parakajakaš Strahinja Bukvić osvojio bronzu na Evropskom prvenstvu u Segedinu tanjug

Objavljeno: 16.06.2024. 10:19 Izmenjeno: 16.06.2024. 10:19

Srpski parakajakaš Strahinja Bukvić osvojio je danas bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Segedinu u disciplini KL2 na 200 metara. Bukvić je trku na 200 metara završio za 44,788 sekundi. Zlatnu medalju osvojio je Ukrajinac Mikola Sinjuk 43,455, a srebrnu Kristijan Volpi iz Italije (44,188). Bukvić je još ranije obezbedio učešće na Paraolimpijskim igrama u […]

Srpski parakajakaš Strahinja Bukvić osvojio je danas bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Segedinu u disciplini KL2 na 200 metara. Bukvić je trku na 200 metara završio za 44,788 sekundi. Zlatnu medalju osvojio je Ukrajinac Mikola Sinjuk 43,455, a srebrnu Kristijan Volpi iz Italije (44,188). Bukvić je još ranije obezbedio učešće na Paraolimpijskim igrama u Parizu, od 28. avgusta do 8. septembra.