Pobede Totenhema i Liverpula Studio B, Tanjug

Objavljeno: 10.04.2019. 07:51 Izmenjeno: 10.04.2019. 12:13

Derbi na Johan Krojf Areni u Amsterdamu gde Ajaks , u reprizi beogradskog finala Kupa šampiona 1973. godine dočekuje ekipu Juventusa. Na Old Trafordu, Mančester Junajted igra sa favorizovanom Barselonom.

Fudbaleri Totenhema savladali su sinoć na svom terenu u Londonu Mančester Siti sa 1:0 (0:0), u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona. Jedini gol na prepunom novom stadionu Totenhema postigao je Korejac Hung-Min Son u 78. minutu.

Serhio Aguero promašio je penal u 13. minutu, a Totenhem je početkom drugog poluvremena ostao bez povređenog Harija Kejna.

Pep Gvardiola se „kockao“ i, za sada izgubio, jer je na klupi ostavio Liroja Sanea i Kevina de Brujna, dok Bernarda Silve nije bilo u protokolu.

Istovremeno, Liverpul je na svom Enfildu savladao Porto sa 2:0 (2:0), golovima Nabija Kejte u 5. i Roberta Firmina u 26. minutu.
Najzanimljiviji duel četvrtfinala Lige šampiona  igra se večeras u Amsterdamu, gde Ajaks , na krilima eliminacije Real Madrida, dočekuje Juventus. S jedne strane je mladi tim „kopljanika“ predvođen fantastičnim Dušanom Tadićem, a sa druge strane super iskusne zvezde Juventusa na čelu sa oporavljenim Kristijanom Ronaldom.

Pokušaćemo da što više imamo loptu u posedu i “pritisnemo“ njihovu odbranu“, izjavio je Tadić. Istovremeno, na Old Trafordu Mančester Junajted, s Nemanjom Matićem, dočekuje Barselonu sa Lionelom Mesijem,  možda i favorita broj jedan za trofej. Utakmice u Amsterdamu i Mančesteru igraju se od 21 sat. Revanš mečevi igraju se 17. aprila.