Pobeda Zvezde na 71.rođendan

Objavljeno: 05.03.2016. 21:05 Izmenjeno: 05.03.2016. 21:05

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su i 22. pobedu zaredom u Superligi, pošto su pobedili Jagodinu sa 3:1 (0:0) u 25. kolu Superlige Srbije.

Crveno-beli su na svoj 71. rođendan, pred više od 22.000 gledalaca, trijumfovali golovima Luisa Ibanjeza u 60. i Aleksandra Kataija u 71. i Uga Vijeire u 90, dok je jedini strelac za goste bio je bivši napadač Zvezde Aleksandar Jevtić u 61. minutu.

Izabranici Miodraga Božovića nisu lako došli do novih bodova, a po svemu prikazanom ne bi bilo nezasluženo i da je Jagodina izborila remi, ali njeni napadači nisu iskoristili nekoliko odličnih šansi. Tačnije ponovo se istakao golman Damir Kahriman, odranivši najmanje tri stopostotne prilike Savkoviću i Nikoliću.

Pored toga, Jagodincima je neopravdano poništen gol Savkovića iz 22. minuta zbog ofsajda.

Zvezda je povela golom Ibanjeza iz slobodnog udarca, sa iste distance kao na 150. večitom derbiju, ali je već u sledećem napadu izjednačio Jevtić nakon što je odbitak od prečke sproveo u mrežu.

Prava fešta na stadionu viđena je u 71. minutu, odmah posle gola Kataija, kada je, simbolično na 71. rođendan kluba, napravljena velika bakljada sa tri tribine.

Konačan rezultat postavio je Vijeira, svojim 17. pogotkom u šampionatu, posle asistencije Mihaila Ristića.

Crvena zvezda se učvrstila na prvom mestu tabela sa 71. bodom, čak 30 više od drugoplasiranog Borca i 35 od najvećeg rivala Partizana, uz meč više.