Predsednik Vučić imao je na naslovnicama 680 tekstova, a slede, daleko ispod po broju, ministar spoljnih poslova Ivica Dačić sa 189 i premijerka Ana Brnabić sa 171 tekstom.
Ponovo je najveći broj negativnih tekstova, među predstavnicima vlasti, zabeležen upravo kod Vučića, koji je, kao akter, najviše bio zastupljen u listu Danas – 171 tekst, a najmanje u listu Alo – sa 63 teksta.
Kada je reč o nedeljnicima, slika vlasti u njima je konstantno negativna, pa se navodi da se „reprodukcija negativne slike odvija iz nedelje i nedelju kroz ekstenzivnu i intenzivnu političku kampanju, zasnovanu na fiksiranju negativne slike, kampanji podsećanja, kriminalizaciji, pseudopsihološkoj analizi i diskursu lažnih analogija bez činjeničkog uporišta”.
Prisutne su i optužbe da je vlast fašistička, uprkos demokratskom Ustavu i izbornoj legitimaciji izabranih organa vlasti. „Pored konstantno dominantne negativne opsesije predsednikom Aleksandrom Vučićem, izražen je i negativan odnos prema važnim pitanjima za društvo – socio-ekonomska pitanja, kosovski dijalog, reforma pravosuđa, regionalna politika. Naslovne strane nedeljnika su najvećim delom opozicioni plakati”, jedan je od rezultata analize.
Kvartalni Medijametar, koji će sutra biti predstavljen u Medija centru, obuhvatio je period jul – septembar 2018. godine, a obradio je tekstove sa naslovnih strana dnevnih novina Politika, Večernje novosti, Blic, Danas, Kurir, Alo i Informer.
Uzorak čini 2.248 tekstova sa naslovnica dnevnih novina.
U diskurzivnoj analizi obuhvaćeni su i nedeljnici Vreme, NIN, Novi Magazin, Nedeljnik i Pečat.