Liga šampiona – Šok u Torinu, Barselona bez problema Tanjug

Objavljeno: 17.04.2019. 16:03 Izmenjeno: 17.04.2019. 16:20

Fudbaleri Ajaksa i Barselone plasirali su se u polufinale Lige šampiona, pošto su u revanš mečevima četvrtfinala eliminisali Juventus i Mančester Junajted.

Ajaks predvođen Dušanom Tadićem napravio je sinoć novo čudo i , posle Rela u Madridu , nadigrao i  Juventus u Torinu sa 2:1. Kristijano Ronaldo doveo je Staru damu u vođsto u 28. minutu, a samo šest minuta kasnije izjednačio je Doni van De Bek.

U nastavku je Ajaks  dominirao pa je  kapiten“ kopljanika“ Matijas De Liht  u 67. minutu postigao i drugi gol a trijumf je mogao da bude i još ubedljiviji.

Barselona je sa dva gola Lionela Mesija u 16. i 20. minutu završila posao protiv Junajteda, a konačnih 3:0 postavio je Felipe Kutinjo u 61. minutu.

Ajaks u polufinalu čeka pobednika dvomeča Mančester Siti – Totenhem, a Barselona boljeg iz duela Porto – Liverpul, i te utakmice su na programu večeras od 21 sat.