Čukarički bolji od Partizana u Humskoj Tanjug

Objavljeno: 23.04.2016. 21:34 Izmenjeno: 23.04.2016. 21:36

Fudbaleri Čukaričkog savladali su večeras Partizan u Humskoj 2:1 (1:1) u utakmici 2. kola plej-ofa Superlige Srbije i učvrstili se na drugom mestu.

Čukarički je poveo golom Branislava Jankovića u 11. minutu, devet minuta kasnije izjednačio je Valeri Božinov, a trijumf ekipi sa Banovog brda doneo je Andrija Pavlović u 90. minutu.

Utakmicu su obeležila dva crvena kartona, Nikoli Milenkoviću u 31. minutu iz Partizana i Nikoli Jankoviću u 37. minutu iz Čukaričkog, kao i dva „sporna penala“, po jedan na obe strane.

U preostala dva meča večerašnjeg programa Radnik je u Surdulici savladao Vojvodinu 1:0, dok je Radnički iz Niša bio bolji od Voždovca 2:0.

Rezultati i strelci 2. kola plej-ofa: Partizan – Čukarički 1:2 (Božinov 20 – B. Janković 11, Pavlović 90), Radnički Niš – Voždovac 2:0 (Đuričković 8, Bulatović 70), Radnik – Vojvodina 1:0 (Ovusu 69).

Odložena je utakmica u Čačku između Borca i Crvene zvezde.

Tabela:

Tabela: Crvena zvezda 42 boda, Čukarički 33, Partizan 28, Vojvodina 26,Radnički Niš 26, Radnik 25, Borac 23, Voždovac 20.

Rezultati i strelci plej-auta: Rad – Javor 1:0 (Maraš 2), Spartak – Metalac 5:1 (Ilić 15, 27, 40, Torbica 32. penal, Ivanović 38. – Kaisedo 15), OFK Beograd – Novi Pazar 1:2 (Jovović 88. penal – Ubiparip 15, 48). Juče: Jagodina – Mladost 0:1 (Kitanovski 42).

Tabela: Novi Pazar 22 boda, Mladost 20, Metalac 19, Spartak 19, Rad 19, OFK Beograd 15, Jagodina 13.