Budućnost – Crvena zvezda 81:80, Lojd i Davidovac promašili šuteve za titulu Mozzart

Objavljeno: 24.05.2021. 22:36 Izmenjeno: 25.05.2021. 10:38

Gledaćemo majstoricu u finalu Jadranske lige – 81:80 (19:23, 20:19, 19:21, 23:17)! Crvena zvezda je ispustila i drugu šansu da uzme šampionsku titulu u Podgorici iako je imala sve na svojoj strani.

Crvena zvezda imala deset poena viška na osam minuta do kraja, povredio se Vili Rid, ali je Zvezda ipak ispustila pehar, peti meč u petak.

Gledaćemo majstoricu u finalu Jadranske lige – 81:80 (19:23, 20:19, 19:21, 23:17)! Crvena zvezda je ispustila i drugu šansu da uzme šampionsku titulu u Podgorici iako je imala sve na svojoj strani – rezultat, dvocifrenu razliku, igru, povredu Vilija Rida koji je ispao iz rotacije na startu drugog poluvremena, ali se Budućnost izdigla iznad svega i na kraju preživela.

Budućnost je bukvalno pobegla sa giljotine i Crvena zvezda je uprkos svemu ovo morala da dobije baš zbog svega navedenog… Imala je Crvena zvezda i deset poena prednosti posle smirenih rešenja Džordana Lojda i Lengstona Hola na manje od osam minuta do kraja, ali je ponovo meč rešavao jedan posed! Sve je Crvena zvezda prokockala u narednih šest minuta, Džastin Kobs, Zoran Nikolić i Nikola Ivanović krenuli su na sve ili ništa i umalo dobili majstoricu. Napravila je Budućnost seriju 15:6 i čak povela nakratko zahvaljujući penalima Ivanovića u trenutku kada je Lojd s dvaloša faula poklonio rivalima “2+1“ situacije, a Lendri Noko završio utakmicu zbog pet faulova. Promašaj Ognjena Dobrića iz dvokoraka doveo je do toga da Noko faulira Zorana Nikolića za kraj… Budućnost je na nešto više od dva i po minuta do kraja imala 78:76, a onda su se i domaćinu stegle ruke. Tada je Dobrić izvukao težak pogodak, a posle Kobsovog promašaja važno polaganje Ognjena Kuzmića za 80:78 na manje od dva minuta do isteka vremena.

Dugo nije bilo poena, a onda je Zoran Nikolić s penala poravnao na 80:80 uz 42 sekunde na semaforu. Tada je promašio s poludistance Lojd, da bi Branko Lazić posle velike konfuzije na klupi Zvezde i potpunog izostanka komunikacije s Dejanom Radonjićem poslao Kobsa na penale, gde je najbolji igrač Budućnosti pogodio samo jedan šut na sedam sekundi do kraja. Ljutili su se Radonjić i Lazić jedan na drugog, šef stručnog štaba Zvezde je uzeo tajm-aut posle kojeg Lojd nije uspeo da pogodi šut za titulu. I pored toga Melvin Edžam je u skoku poslao loptu u aut uz sekund na semaforu. Kori Volden je izveo aut, Dejan Davidovac je probao za titulu, ali nije uspeo. Peta utakmica igraće se u petak u dvorani Aleksandar Nikolić.

Ponovo će se najviše pričati o odnosu faulova i sudijskom kriterijumu jer je u korist Budućnosti svirano gotovo duplo više faulova (35-17), domaćin je izveo i 18 slobodnih bacanja više (35-17) s tim što su igrači Dejana Milojevića promašili čak 12, a Dejana Radonjića samotri (14/17). Teško da će na Malom Kalemegdanu moći da ostanu imuni na ovakve događaje u Podgorici, mada je Crvena zvezda kada se podvuče crta sama kriva što je izgubila ovaj meč.