Navela je da je Srbija danas ekonomski stabilna zemlja, ukazujući da će privredni rast ove godine biti veći od projektovanih 3,5 odsto, da je prošle godine rast bio 4.4 odsto i da vlada radi predano kako bi se ovaj trend nastavio u godinama koje dolaze.
U narednoj godini, kako je objasnila premijerka, akcenat će biti na nastavku insfrastrukturnih ulaganja i ulaganjima u inovacionu infrastrukturu, kao osnovu za održivi ekonomski rast.
Brnabić je ukazala na to da su reforme sprovedene u oblasti državne uprave dale dobre rezultate i zahvalila na pomoći Evropske unije i država članica u pružanju podrške prilikom osnivanja Nacionalne akademije za javnu upravu, koja bi trebalo da igra ključnu ulogu u stvaranju stručnijeg kadra i efikasnijeg i transparentnijeg rada državne uprave.
Govoreći o reformama u oblasti vladavine prava, Brnabić je rekla da će ova oblast biti u fokusu Vlade i u narednom periodu. Govoreći o nacrtu Medijske strategije, koji uskoro treba da bude predat vladi na usvajanje, premijerka Brnabić je istakla da je izuzetno zadovoljna načinom na koji je ovaj proces sproveden. Transparentan i inkluzivan način donošenja strategije, kako je objasnila, predstavlja primer za sve važne procese u državi.
Šef Delegacije Evropske unije u Srbiji ocenio je da je Srbija postigla dobre rezultate u ekonomskim reformama, dodajući da je činjenica da je Evropska unija najveći investitor u Srbiji svedoči i o podršci našoj državi u reformama.
Fabrici i ambasadori zemalja EU članica složili su se da veći fokus treba da bude na poglavljima 23 i 24.
Brnabić je poručila da Srbija ostaje posvećena procesu reformi i članstvu u Evropskoj uniji kao ključnom spoljnopolitičkom cilju.
Sastanku je prisustvovala i ministarka za evropske integracije Jadranka Joksimović.