Visok poraz Partizana u Kijevu za drugo mesto Beta,Tanjug

SportSport Pocetna 07. 12. 2017. 22:12:19

Fudbaleri Partizana izgubili su u Kijevu od Dinama 4:1 (3:1) u poslednjem kolu B grupe Lige Evrope.

Crno-beli već posle pola sata igre izgubili su sve šanse za prvo mesto jer su tada zaostajali tri gola prednosti preko Mikola Morozjuka u 6. i Žuniora Moraeša u 28. i 30, Marko Jevtović je smanjio na 3:1 u 45+4 iz penala, a Brazilac iz Dinama je kompletirao „het-trik“ u 78. minutu.

Partizan je dobro počeo meč, imao je inicijativu, a Everton je u petom minutu udarcem sa oko 20 metara pogodio stativu. Medjutim, samo minut kasnije sve se promenilo.

Dinamo je u šestom minutu poveo preko Morozjuka. Moraeš je šutirao, Vladimir Stojković je odbranio, ali je na odbijenu loptu natrčao kapiten Dinama i sproveo je u mrežu.

U 28. minutu je, nakon centaršuta sa strane, Morozjuk je asistirao Moraešu kojem nije bilo teško da sa nekoliko metara savlada Stojkovića. Samo tri minuta kasnije pitanje pobednika je bilo rešeno kada se Moraeš praktično ušetao u gol Partizana.

Crno-beli su, ipak, u sudijskoj nadoknadi vremena smanjili rezultat, a strelac je bio Jevtović sa penala. Prethodno je u kaznenom prostoru oboren Sejduba Suma.

Konačan rezultat je postavio Moraeš svojim trećim golom na meču, u 77. minutu. Nemanja Miletić je skrivio jedanaesterac, a Moraeš je bio siguran sa bele tačke.

Jang Bojs je u drugom meču Grupe B pobedio Skenderbeg sa 2:1.

Žreb parova šesnaestine finala održaće se u ponedeljak, 11. decembra.