Rukomet: Francuska prejaka za Srbiju RTS

SportSport Pocetna 12. 01. 2019. 22:07:07

Srbija – Francuska 21:32 (12:15). Rukometaši Srbije zabeležili su prvi poraz na Svetskom prvenstvu, pošto su izgubili od branioca titule, selekcije Francuske. Naredni meč izabranici Nenada Peruničića igraju u ponedeljak, a protivnik je selekcija Brazila (15.30).

rukomet-greb

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je u drugom kolu Grupe A Svetskog prvenstva, Francuzi su slavili pobedu od 32:21.

Izabranici Nenada Peruničića rezultatski su se držali prvih 20-ak minuta, a onda je aktuelni svetski šampion dodao gas i ostvario ubedljiv trijumf.

Srbija je na poluvreme otišla sa tri gola zaostatka (15:12), ali je u prvih deset minuta nastavka postigla samo jedan gol, pa su Fancuzi brzo stigli do dvocifrene prednosti.

U timu Francuske po pet pogodaka postigli su Remili i Fabregas, dok je „orlove“ predvodio Bogdan Radivojević sa šest pogodaka.

Naredni meč Srbija igra u ponedeljak od 15.30, a protivnik će biti selekcija Brazila, koja je u prve dve utakmice doživela dva poraza.