Rojters:VAR na udaru kritika zbog nedosuđenog penala za SRB Tanjug

Objavljeno: 23.06.2018. 19:24 Izmenjeno: 23.06.2018. 19:24

Kritičari VAR sistema dobili su vetar u leđa kada Srbiji, iz nekog razloga, u petak nije dosuđen penal protiv Švajcarske, iako se činilo da je reč o očiglednom prekršaju, piše Rojters, prenela je RTS.

Srbija je poražena u Kalinjingradu 2:1 pošto je Ðerdan Šaćiri u poslednjem minutu postigao pobedonosni gol, ali je tok meča mogao imati drugačiji ishod da je dosuđen jedanaesterac nad Aleksandrom Mitrovićem.

Sredinom drugog poluvremena, švajcarski odbrambeni igrači Stefan Lihštajner i Fabijan Šar zgrabili su napadača Srbije i oborili ga na zemlju u šesnaestercu.

Nemački sudija Feliks Brih je odmahnuo i na neobjašnjiv način ta odluka je ostala na snazi uprkos tome što je radio VAR sistem, koji je stvoren upravo kako bi se sprečile ovakve kontroverze.

Rojters navodi reči selektora Srbije Mladena Krstajića, koji posle meča nije želeo da komentariše sudenje, ostavljajući da gledaoci sami donesu zaključak.

Takođe, britanska agencija prenosi i ocene bivšeg engleskog reprezentativca Rija Ferdinanda, koji je kao komentator Bi-Bi-Si-ja, rekao da je reč o „drumskoj pljački“.

Rojters podseća i na sličnu situaciju u kojoj se našao engleski napadač Hari Kejn na meču protiv Tunisa, kada ga je odbrambeni igrač oborio na zemlju, ali ni u tom slučaju Engleskoj nije bio dosuđen penal.