Norveška prejaka za Srbiju Beta,Tanjug

Objavljeno: 18.01.2018. 20:36 Izmenjeno: 19.01.2018. 14:07

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je danas u Zagrebu od selekcije Norveške sa 32:27 (17:17) u prvoj utakmici druge faze Evropskog prvenstva.

Srbija je i dalje bez bodova u Grupi I, tako da više nema ni teoretske šanse da se plasira u polufinale šampionata Evrope, dok Norveška sada ima četiri boda.

Vicešampione sveta su do pobede vodili Sander Sagosen i Kristijan Bjornsen sa po osam golova, dok je Magnus Jondal postigao četiri. U redovima Srbije najbolji su bili Žarko Šešum i Bojan Beljanski sa po pet golova, dok su se Petar Nenadić i Darko Djukić po četiri puta upisali u strelce.

Rukometaši Srbije su prvo poluvreme odigrali sa dosta uspona i padova, gubili su sa tri gola razlike, ali su ipak uspeli da se vrate u meč. Norvežani su u 23. minutu imali prednost od 15:12, ali je potom usledila serija Srbije od 4:0 i preokret.

Posle velike borbe i puno trčanja, na poluvreme se otišlo nerešenim rezultatom 17:17.

Srbija je prva zatresla mrežu u drugom poluvremenu, povela sa 18:17, ali su izabranici Jovice Cvetkovića nakon toga stali. Vicešampioni sveta su za osam minuta postigli pet golova i stigli do najubedljivije prednosti na utakmici 18:22.

Beljanski je na trenutak zaustavio seriju Norveške, ali je Norveška golovima Mirhola i Bjornsena otišla ne velikih plus pet u 40. minutu.

Norveška je do kraja meča bez ikakvih problema održavala veliku prednost i tako stigla do prve pobede u drugoj fazi šampionata Evrope.

Srbija u narednom meču Grupe I igra protiv Francuske.

U Grupi I kasnije večeras se sastaju Hrvatska i Belorusija.

Cvetković: Zadovoljan sam, parirali dok smo imali snage…

Selektor reprezentacije Srbije Jovica Cvetković zadovoljan je prikazanom partijom u porazu od Norveške (32:27) na Evropskom prvenstvu i poručio da je nedostajalo snage njegovim rukometašima za bolji rezultat.

„Čestitao bih Norveškoj na pobedi. Zadovoljan sam sa onim što je moja ekipa pružila na terenu. Da ne zaboravimo igrali smo protiv svetskih vicešampiona posle tri teške utakmice i ne puno dana za odmor. Dok je bilo snage, parirali smo“, rekao je Cvetković posle meča, a prenosi sajt RŠ.

Srbija je trećim porazom definitivno ostala bez šanse za plasman u polufinale, ali Cvetković kaže da se ekipa dati sve od sebe protiv Francuske i Belorusije.

„Igrali smo dobro u fazi napada u nekim segmentima koji su falili ranije. U ovom momentu i okolnostima ovo je dobar rezultat za nas. Imamo četiri dana pauze za regeneraciju i pripremu naredna dva meča u kojima nećemo ući sa belom zastavom. Pokušaćemo da uradimo što više“.

Kapiten Žarko Šešum ističe da moraju da se izvuku pouke iz meča sa Norveškom.

„Odlučujući momenti desili su se početkom drugog poluvremena, kada su Norvežani postigli seriju lakih golova i napravili razliku. Dali smo maksimum, dobro smo igrali protiv jednog od najboljih timova na svetu i možemo da izvučemo neke pozitivne stvari iz ovog meča“, kazao je Šešum.

Srpski rukometaši u ponedeljak igraju sledeću utakmicu protiv Francuske.